معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران: بازخوانی حماسه کربلایی در دل دشمنان اسلام وحشت ایجاد می‌کند


1398/06/13

معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت:‌ بازخوانی حماسه کربلایی در دل دشمنان اسلام وحشت ایجاد می‌کند، بی‌دلیل نیست که دشمن این همه هزینه می‌کند تا به اسلام ضربه بزند.

 

به گزارش روابط عمومی واحد ساری ، حجت‌الاسلام عباسعلی غفاری معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران ظهر امروز در جمع نمازگزاران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری اظهار کرد: نهضت امام حسین(ع) سرمایه عظیمی الهی است و ما پیروان ائمه معصومین(ع) در رابطه با این امانت مسئول هستیم، هرگز نباید به سادگی از کنار آن گذر کنیم و برای این سرمایه عظیم ائمه و عالمان شیعه هزینه کرده‌اند.

وی افزود: بازخوانی حماسه کربلایی در دل دشمنان اسلام وحشت ایجاد می‌کند، بی‌دلیل نیست که دشمن در طول تاریخ از کربلا و بعد آن متوکل و داعش و غیره این همه هزینه می‌کنند تا به اسلام ضربه بزند.

معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران تأکید کرد: در کربلا سر مبارک امام حسین(ع) بر زمین افتاد و بالای نیزه رفت؛ اما پیام قیام امام حسین(ع) و خون امام و یارانش در کربلا هدر نرفت و این عزاداری‌ها از برکات خون امام حسین(ع) است.

غفاری نخستین برکت شرکت در عزاداری امام حسین(ع) را احیای دین و تفکر اسلامی دانست و گفت: نقشی که امام حسین(ع) دارد این بود که وارث جد خود رسول خدا است، همان‌گونه که نقش خون برای انسان مایع حیات بوده نقش امام حسین هم در زنده نگه‌داشتن اسلام حیاتی است.

وی با بیان اینکه بهره‌مندی از آمیزه‌های نورانی عاشورا نقش مهمی در عزاداری امام حسن(ع) دارد، تصریح کرد: یکی از زیباترین برکات حضور در عزاداری امام حسین(ع) آمرزش گناه است که انسان با برقراری رابطه عاطفی با امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورایی بسیاری از گناهانش بخشیده می‌شود.

معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران مطرح کرد: پاداش فراوان و عاقبت‌به‌خیری و استجابت دعا در این ماه محرم از مهم‌ترین برکات الهی است که شیعیان در مجالس عزای امام حسین(ع) به آن دست می‌یابند.

غفاری افزود:‌ در این ماه خدا به واسطه حضرت امام حسین(ع) نگاه ویژه‌ای به بندگانش به‌ویژه عزاداران حسین بن علی(ع) دارد و بهترین راه اجابت دعا توسل به حضرت سیدالشهدا در ماه محرم با خواندن دعای زیارت عاشوراست.

اشتراک گذاری